banner222
Öne Çıkanlar sapa restaurant bar saklı resim sergisi sevtuğ kasapbaşoğlu bodrumda önce fiş sonra alışveriş veysel uyanık
banner225

DİTTO AKADEMİ AÇILDI.

DİTTO AKADEMİ AÇILDI

Ortakent’te faaliyete geçen Ditto Oyunculuk Akademesi’nin açılışını Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras yaparken, açılışa tiyatro ve sinema oyuncularının yanı sıra çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı.

Birçok dizi, sinema filmi ve tiyatro oyununda rol alan ünlü oyuncu Erdal Cindoruk ve eşi Duygu Cindoruk’a ait  özel bir  tiyatro olan  Ditto Oyunculuk Akademisi’nin açılışında Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz  “Cindoruk Ailesi’ne ilçemiz adına teşekkür ediyorum. Çocuklarımız, son yıllarda bağımlılık haline gelen sosyal medyaya düşkünlükleri  nedeni ile sanatsal ve kültürel faaliyetlerden gittikçe uzaklaşıyorlar. İnanıyorum ki Bodrum’a kattığınız bu değerden gençlerimiz, çocuklarımız yararlanacaklardır. Hayırlı olsun temennilerimle, başarılar diliyorum” diyerek, akademiyi gezip, ünlü sanatçılarla sahnede fotoğraf çektirdi.

ARAS “HEP KAÇAK YAPILAR İLE DEĞİL, KÜLTÜR VE SANATLA GÜNDEMDE OLMALIYIZ “

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras “Benim Belediye Başkanlığımdan önce de sanata ve tiyatroya kattıkları değerleri ile tanıdığım Cindoruk Ailesi’ne başarılar diliyor ve onlara çok teşekkür ediyorum. Ne yazık ki benim başkanlığımdan bu yana hep  kaçak veya çarpık imarlaşma sonucu Bodrum’a yakışmayan yapıların yıkımı ile gündeme gelir olduk. Oysa ki,  yüzyıllarca yıldır kültürel değerleri ile var olan Bodrum, artık günümüzde sanat ve kültürle gündeme gelmelidir. Hele de çıtası yüksek, nitelikli alanlar ve faaliyetleri çok önemsiyorum. Bize yakışan da budur, böylesi mekanlardır. Tekrar tebrik ediyorum sizleri” diyerek,  Cindoruk Ailesi ve dostları ile aynı karede yer aldı.

‘DİTTO AKADEMİ’ PROFESYONEL ÖZEL BİR TİYATRO

Açılışa Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen, Müdürü Rezzan Şebin ve Tarık Pabuçcuoğlu, Mihriban Er başta olmak üzere tüm oyuncu kadrosu ve teknik ekibi ile katılırken, Sezai Altekin, Yüksel Arıcı, Demircan Türkdoğan ve daha bir çok Tiyatro oyuncusu da yer aldı.

40 YILIN TECRÜBE VE DONANIMI

Ünlü Oyuncu Erdal Cindoruk ise “‘Benim bu yıl meslekte 40ıncı yılım. Bu 40 yılın tecrübesini, donanımını ve sosyal ağını DİTTO Akademi’nin temeline koyuyorum. Duygu da aldığı eğitim ve yurtdışındaki deneyimleriyle bu işe kavramsal ve evrensel boyutu getiriyor.

Bizler Adana Şehir Tiyatrosu kökenliyiz, tiyatro sanatını, bu usta çırak ilişkisi içerisinde çok değerli ustalardan, onları izleyerek, dinleyerek, onlarla sahneye çıkarak öğrendik.

İşte bu geleneği Ditto Akademi’de yaşatacağız, çocuk, genç, yetişkin, çalışan herkes burada tiyatroyu bizlerle birlikte, yaparak öğrenecek. Bu yüzden sloganlarımızdan biri ‘Ustalarla Tiyatro’. Hatta DİTTO Akademi ekibimizde Bodrum Şehir Tiyatro’sunun oyuncuları ve yönetmenleri de var. Her zaman önceliğimiz olan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Bodrum halkını kaliteli ve özenli yapımlarla buluşturmaya devam edeceğiz. Bir kurum tiyatrosu olan Bodrum Belediye Şehir Tiyatrosu’nu, yarattığımız bu yeni oluşumun özel imkanları ile ulusal düzeye çıkarmak, oyuncu ve altyapı anlamında desteklemek bizim için önemli bir hedef.

Çünkü Ditto Akademi’de sadece Bodrum’da yaşayan sanatçılar değil İstanbul’dan pek çok değerli sanatçı dostlarımız da olacak, onlarla özel programlar, atölyeler, söyleşiler yapılacak.

Çalışmalarımıza 24 Şubattan itibaren başlıyoruz. Bize katılmak isteyenler Ortakent’teki yerimizi ziyaret edebilir ya da 545 319 53 29 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirler. Etkinliklerimizden haberdar olmak isteyenler @dittoakademi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirler.” diyerek çalışmalarını özetledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner235

banner238

banner239

banner215

banner212

banner218

banner237