banner222
banner225
 1960′Lı yıllarda ilk olarak Cevat Şakir Kabaağaçlı (Halikarnas balıkçısı) ve arkadaşlarının çıktığı deniz yolculuğudur.Doğayla insanı özdeş kılarak tarihi,kültürü ve deniz ile iç içe insanı rahatlatan bir tatildir.Rota olarak Bodrum-Gökova koylarında başlamış daha sonra diğer Ege ve Akdeniz koylarında yapılmaya başlanmıştır.
Mavi yolculuk için yelkenli,motorlu,hem yelken hem de motorlu tekneler kullanılırken ülkemiz ve dünyada ‘Gulet’ adıyla adlandırılan Türk gemi ustalarının el yapımı olan tarihi ahşap gemiler kullanılır.Bu gün tercih edilen bu tip gemiler yani Bodrum Guletleridir.
 Mavi Yolculuk nasıl olmalı,ideali nedir?
Mavi yolculuk 2-4-6-8 kişiyle başlayıp 30′a kadar yolcu sayısı artabilen deniz gezidir ama 8-10 kişilik 30-35 metrelik bir gemiyle çıkılan mavi yolculuk en idealdir.Kaç kişi bu yolculuğa çıktığınız ve mavi yolculuk için ayırdığınız bütçe tekne seçiminde çok önemlidir.
Mavi yolculuk rotası kişiden kişiye ve mevsime göre değişkenlik gösterebilir.Mavi yolculuğa çıkmak için mayıs – kasım ayları arası rüzgar takvimi ve sıcaklık için uygundur.
Mavi yolculuğa çıkmadan önce rotanızı gideceğiniz yere bağlı olarak o tarihdeki iklim koşullarını dikkate alın.Fethiye ve göcek koyları rüzgarsız ve süt liman bir denizde mavi yolculuğa çıkmak isteyenler için idealdir.
Ne Tür Hizmetler Verilir?
Tekneye bindiğiniz andan itibaren,sabah kahvaltısı ,öğle yemeği,5 çayı ve akşam yemeği verilir.Su sporları için ekipmanlar sağlanır.
Mavi Yolculuk Aktiviteleri
Mavi yolculuk esnasında yüzme harici,su altı dalışı,rüzgar sörfü,kano gezisi,jet ski ve banana gibi aktivitilerde bulunabilirsiniz bu aktivitiler mavi yolculuğa çıkmak için ödediniğiniz fiyata dahil olmayabilir.
Mavi Yolculuk Bavulu
Deniz tutmasına karşı ilaç ve ağrı kesici,kamera,fotoğraf makinası,güneş kremi,havlu,deniz yastığı,palet,şnoker,laptop ve vınn kartınız  bavulunuzda bulanabilir.
Mavi Yolculuk Fiyatları
Mavi Yolculuk için fiyatlar tekne seçimi ve yolculuğa kaç kişiyle çıkacağınız ve isteklerinize göre değişir, fakat ortalama mavi yolculuk fiyatları 400 ila 5000 TL arasında değişmektedir.

banner235

banner238

banner239

banner215

banner212

banner218

banner237