banner222
Öne Çıkanlar gülşen mehmet dağoğlu Şarkıcı Ata nejat işler mithat can özer
banner225

Ceylan Ertem Club Zemda Sahnesinde
CEYLAN ERTEM CLUB ZEMDA SAHNESİNDE..


21 Ağustos 2013 akşamı Club Zemda sahnesi genç ve başarılı bir sanatçıyı, bir yeteneği,Ceylan Ertem'i konuk ediyor. 21:45 de başlayacak konseriı kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Ceylan Ertem Sakarya’da doğdu. Müzik hayatına 1992'de Adapazarı Belediyesi çocuk ve gençlik korosu'na katılarak başladı. 1995'te klavye ve gitar eğitimi almaya başladı. 1999′da Akademi İstanbul’da müzikal şarkıcılığı eğitimi aldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ ne girdi ve Batı Müziği bölümünde eğitimine devam etti. 2000'de Tunçay Korkmaz ile birlikte "Anima"yı kurdu. 2004'de Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi’nde Duysal Sanatlar bölümünde müzikoloji eğitimi aldı. 2005'da “Animasal” ın kayıtları başladı,

2006'da Sony-Bmg etiketiyle yayınlandı. Anima ile Türkiye’nin birçok şehrinde konserler verdi. 2007′ de Anima ile Handan İpekçi filmi Saklı Yüzler’in film müziğini üretti/kaydetti. Anima 2007 yılı sonunda dağıldı.

2008'de Açık Radyo'da 26 hafta süren ŞubidaP adlı programını hazırlayıp sundu. 2008'da Berlin’de temelleri atılan “Octophone” projesinde Philipp Gropper ve Wanja Slavin ile beraber kayıtlara başladı. Çalışma sonucunda Berlin’de bir dizi konser verdi. Projeyle Avrupa'da ismini duyuran sanatçı 2010'da Fransız alternatif gruplarından United Fools ile konser için konuk sanatçı olarak Fransa'ya davet edildi. Hollandalı alternatif grup Barana ile Hollanda turnesini gerçekleştirdi.                                                                           

2010'da 40'ı aşkın müzisyen'in katkısı ile ilk albümü Soluk'u çıkardı. Ceylan Ertem’ in solo albümünde 40’ı aşkın müziyen çaldı. Her Ceylan Ertem bestesi bu müzisyenlerin kulaklarından ve ruhlarından geçerek yepyeni biçimlere girdiler ve kocaman bir orkestra oluştu. Ceylan Erdem'in ilk klipi Gökçen Dilek Acay tarafından “İnsandık”a çekildi. İkinci video yönetmen Dağhan İş tarafından “Gidip Dinlenmeliyim’e çekildi. Ardından İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali İF’e de seçilen, yine Dağhan İş tarafından çekilen senaryosu Ceylan Ertem’e ait "Çok Yakın" adlı klip yayınlandı. Dağhan İş tarafından şair Nazım Hikmet’e, gazeteci yazar Hrant Dink’e ve gazeteci ve yazar Uğur Mumcu’ya adadığı şarkısı ‘Nazıma’ya video çekildi ve Hrant Dink’ in ölüm yıldönümünde yayınlandı.                                                                                               

Bu arada son 3 yıldır üzerinde çalıştığı Cadı Avı adlı müzik/araştırma programının ilk demo kayıtlarını vimeo/CADIAVI adlı adreste yayınlamaya başladı. Ceylan Ertem Türkiye’nin önde gelen yetenekli müzisyenlerinden oluşan ekibi ile konserlerine devam ediyor.

Anahtar Kelimeler:
Ceylan ErtemClub Zemda

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner235

banner238

banner239

banner215

banner212

banner218

banner237