banner222
Öne Çıkanlar mithat can özer gülşen mehmet dağoğlu Şarkıcı Ata nejat işler
banner225

Matias Pedrana Midtown Avm'de


MATIAS PEDRANA İLE TANGO RÜZGARI GELİYOR…

Bodrum Ortakent Mevkiinde bulunan Midtown, dans ve müzik tutkunları için uzaklardan bir misafirini ağırlıyor; Arjantinli ünlü Bandoneon sanatçısı Matias Pedrana.

 

Dünyada sayılı müzisyenlerin tercih ettiği ve ustalaştığı akordeon ailesinden olan enstrüman Bandoneon, 1800’lü yıllarda icat edilmiş, Almanya’dan göçmenler tarafından götürüldüğü tahmin edilen Bandoneon, Arjantin’e uzun bir yol hikayesinde ile ulaşarak Tango’nun simgesi haline gelmiştir.

 

Arjantinli Tango Sanatçısı Matias Pedrana da müzik hayatına 13 yaşında flüt çalarak başlar; eğitiminin ardından Avrupa’ya taşınarak müzik kariyerine Bandoneon ile devam eder. Dünyada sayılı ustalar tarafından çalınan Bandoneon, ustasının elinde mucizeler yaratan çalgı olarak da nitelendirilmektedir.

 

Orqusta La Tipica OTRA, Guardia Cadenara, Nueva Manteca, Motion Unlimited Cinematic, Het Gelders Orkest, Tango Extremo, Ben Van Dungen, Septetoscopio gibi tanınmış artist ve topluluklarla aynı sahneyi paylaşmış olan Matias Pedrana, ayrıca Gotan Proyect ile Gotan Project Live ve Tango Extremo ile Toujours Bizarre isimli CD çalışmalarında da yer almıştır.

 

Arjantinli Tango Sanatçısı Matias Pedrana, konuk sanatçı olarak 27-28 Ağustos tarihlerinde Midtown Orkestrası ile beraber Midtown’da Açık Hava Sineması Etkinlik alanında dans tutkunları ile buluşuyor. Saat 21.30’da gerçekleşecek etkinlikte Matias Pedrana’ya Midtown Orkestrası eşlik edecek.

 

Detaylı Bilgi için:

0252 307 0000


Anahtar Kelimeler:
Matias Pedrana

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner235

banner238

banner239

banner215

banner212

banner218

banner237