banner222
Öne Çıkanlar cumhuriyet balosu anadolu medeniyetleri ahmet çevik sonsuzluğa doğru mavi meyhane
banner225

Ünlü Rap Sanatçısı Ceza Bodrum'da


ÜNLÜ RAP SANATÇISI CEZA MANDALİN SAHNESİNDE                                                                                     


Bodrum eğlence hayatının ünlü mekanı Mandali 11 Ağustos 2018 akşamı Türkçe sözlü Rap Müziğin ünlü ismi Ceza'yı sahnesinde ağırlıyor. Ceza hayranları bu konser kaçmaz. 

CEZA

Türkçe sözlü Rap müzik sanatçısıdır.

Rap hayatına solo olarak başlayan Ceza, 1998 yılında Dr Fuchs ile birlikte İstanbul‘un ilk rap grubu olan “Nefret”'i kurdu.

1999 yılında “Yeraltı Operasyonu” adlı toplama rap albümüne dört parça vererek profesyonelliğe adım atan grup, 2000 yılında Meclis-i Ala İstanbul2001yılında Anahtar adlı albümlerini piyasaya sürdü.

Birçok festival ve sayısız konserlerde kendini gösteren grup üyeleri daha sonra çalışmalarına solo olarak devam etti.

2002 yılında ilk solo albümü Med Cezir'i çıkararak rap müzikte saygınlığını arttıran ve birçok rapçiye ilham kaynağı olan Ceza, müzik sektörü ve medyanın yanı sıra, farklı kitlelerin de ilgisini çekti.

2004 yılında Rapstar adlı albümünü çıkarana kadar kendi konserleri dışında H2000Rock’n CokeRock İstanbulJ&B Techno Festivalİstanbul Hiphop FestElectronica FestFête de la Musique gibi birçok önemli festivalde sahne aldı.

Rap star albümünün büyük satış rakamlarına ulaşması sonucu yükselişe geçen ve müzik sektörünün dikkatini çeken Ceza, bu dönemde farklı tür müzik yapan sanatçılarla da ortak çalışmalar yaparak daha büyük kitlelerin rap müziğe aşina olmasını sağladı.

2006 yılında, Yerli Plaka albümünü yayınlayan sanatçı bu albümde Türkiye‘nin en önemli sanatçılarından Sezen Aksu ile Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Kansas'ın efsanevi rapçisi Teh nN9ne ile DArk Places adlı parçalarını kaydetti.

Albümünün ilk klip parçası Yerli PlakaMTV World Chart listesine altıncı sıradan giriş yaptı.

24 Şubat 2008‘de profesyonel müzik hayatının 10. yılını kutlayan Ceza’ya bu özel gecesinde Sezen AksuOkan BayülgenMor ve ÖtesiCeyhun YılmazAybenAylin AslımFairuz Derin BulutDemir DemirkanKilla Hakanİstanbul AttackKadıköy AcilBurhan ÖçalAslıDj Funky “C” ve Manga başta olmak üzere birçok sanatçı dostu eşlik etti ve gecenin tüm gelirleri Kimsesiz Çocuklar Derneği’ne bağışlandı.

2008 Aralık ayında Killa Hakan ile birlikte Bomba Plak adında ortak bir albüm çıkardı, albümde yer alan Paydos parçasına animasyon tadında bir video klip çekti.

Aynı yıl gösterime giren Chiko adlı filmde müzikleri kullanıldı.

2010 yılında on beş şarkıdan oluşan Onuncu Köy adlı albümünü piyasaya sürdü. Hiç düet bulunmayan albümde, yine Türkiye ve Avrupa‘dan çeşitli müzisyenlerle çalıştı.

2015 yılında müziğe (şimdiye kadar) en büyük ara verdiği dönemden sonra Sus Pus ile dönüş yaptı. 5 senelik aradan sonra beşinci solo albümün aynı isimli parçaya klip çekilmiştir ve Türkçe Sözlü Rap‘in “en pahalı klibi” olarak nitelendirenler var.

Anahtar Kelimeler:
CezaMandalin Clup

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner235

banner238

banner239

banner215

banner212

banner218

banner237