banner222
Öne Çıkanlar sapa restaurant bar saklı resim sergisi sevtuğ kasapbaşoğlu bodrumda önce fiş sonra alışveriş veysel uyanık
banner225

AHMET ARAS: DURUM ÇOK CİDDİ !...

Başkan Aras; 'Durum Son Derece Ciddi!'

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayında koronavirüs ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aras, Bodrum'da ilk can kaybının yaşandığını ifade ederek, “Bodrum’da şu anda pozitif vakalarımız var ve artmaya devam ediyor. Durum son derece ciddi” dedi.İlçede pandemi ile ilgili Belediyenin yürüttüğü mücadele hakkında bilgiler veren Aras, karşı karşıya olunan tehlikenin ve uyulması gereken önlemlerin öneminden bahsetti. Başkan Aras, şunları söyledi:

“Görünmeyen bir düşmana karşı savaşıyoruz. Hayat adeta durdu. Ben Belediye Başkanınız olarak bu süreçte size her zaman şeffaf olmaya özen gösterdim. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. Alınan kararları, yayınlanan genelgeleri zaman geçirmeden sizlere duyurmak için tüm ekibimle çalışmaya devam ediyoruz ve tedbirler alıyoruz” dedi.

İLK KAYBIMIZI VERDİK VE DEFNETTİK, DURUM SON DERECE CİDDİ! 

Bodrum’da kesin tanı koyulan koronavirüs vakalarının arttığını dile getiren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bizler, elimizden gelenin en iyisini yaparak, bu salgının bundan sonra hayatımızı daha olumsuz bir şekilde değiştirmesinin önüne geçmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Ancak biliyoruz ki bu görev sadece bizlere ve devletin kurumlarına düşmüyor. Siz değerli halkımızın da bu sorumluluğu en üst düzeyde devam ettirmesi gerekiyor. Durum son derece ciddi. Lütfen siz de ciddiye alın. Bodrum’da şu anda pozitif vakalarımız var ve artmaya devam ediyor. Onlarla bir şekilde temas eden yüzlerce hemşerimiz olduğunu düşünüyoruz. İlk kaybımızı dün verdik ve defnettik. Bizler her türlü pandemiye karşı mesai harcıyoruz, önlemlerimizi almaya çalışıyoruz. Ancak bunları siz olmadan başaramayız. Koronavirüs hastalığının şu anda özel bir tedavisi yok ancak bulunana kadar zaman kazanmak zorundayız.”

Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayalım çağrısında bulunan Başkan Aras, “Faaliyetlerinize ara verin. Acil sağlık ve gıda ihtiyaçlarımız dışında şehiriçi ve şehirlerarası dolaşımdan vazgeçin ve evinizde kalın. Aksi takdirde 15 gün sonra önlem almak için çok olacak ve eyvah demekten başka yapacak bir şeyimiz kalmayacak. Çok zor olduğunu ve hayatınıza, ekonominize müdahale edildiğini düşündüğünüzü biliyorum. Ancak bu kısıtlamaların geçici bir süre için yapıldığını ve hayatımızı kurtarmak için zorunlu olduğunu da bilmenizi istiyorum” diye konuştu. 

BODRUM’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI KENDİMİZ İLAN EDELİM!

65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı uygulandığını hatırlatan Başkan Aras “Büyüklerimize bu dönemde hastalıklı gibi davranmayın. Saygılı olun, taşıdıkları riskleri anlatın. Gençler de kendilerini izole etmedikleri takdirde evde birlikte yaşadıkları büyüklerine hastalık taşıyabilirler. Biz Bodrum’da yayılma sürecini yavaşlatabiliriz. Buna inanıyorum. Bunu ancak kendi kurallarımızı koyarak ve uygulayarak yapabiliriz. Gelin, biz Bodrum’da sokağa çıkma yasağını kendimiz ilan edelim” dedi.Kaynak:Kenttv

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner235

banner238

banner239

banner215

banner212

banner218

banner237