banner222
Öne Çıkanlar mumcular belediyesi süslü beach torba uluç tezel şerife muslu elke petri
banner225

Bu haber kez okundu.

Bodrum Basın Platformundan Açıklama Geldi ''Bodrum Sahipsiz Değildir''...!
Bodrum Sahipsiz Değildir…!Son günlerde ulusal medyada Bodrum aleyhine  beyanatlar verilmekte ve köşe yazıları yazılmaktadır.Bu nedenle Biz Bodrum’da yaşayan ve görev yapan basın mensupları olarak; bu tür karalama,gerçeği yansıtmayan yazıları ve beyanatları kınıyoruz.Yapılan bu tür yanlışlar nedeniyle bizlerin de aynı kefeye konulduğunun farkındayız.

Muğla’nın bir valisi vardır. Bodrum’un bir Kaymakamı ve bir Emniyet Müdürü vardır. Bodrum’un  Belediye Başkanı vardır. Ayrıca Bodrum’un olayları ve gündemi takip eden Onlarca sivil toplum örgütü ve medyası vardır. Bodrum sahipsiz değildir…!

Bodrum  son 3 yıl içinde hem Suriyeli göçmenlerle, hem mültecilerle uğraşmaktadır. Ayrıca üç yıldır  kötü olan turizm sezonu ile mücadele etmektedir.2015’te yaşadığımız sel felaketi, geçtiğimiz ay yaşadığımız 6.6 büyüklüğündekindepremi başarıyla atlatmış olarak dimdik, bütün kurum ve kuruluşları ile ayaktadır.

Bizleri üzen ulusal medyadaki Hıncal Uluç, Ayşe Yılmazel gibi değerli yazarların Bodrum’a bu zor günlerde destek ve moral veren yazılar yazmak yerine, Bodrum’u ve Bodrum yöneticilerini şehir dedikodusu üzerine kurulu gerçeği yansıtmayan makaleler ile suçlayan yazıları kaleme almalarıdır.

Son günlerde hala neden olduğu kesinleşmeyen Türkbükü’ndeki olaydan dolayı,  Bodrum’u karalayıcı yazılar yazmak, bunu köşelerine taşıyarak Bodrum’a ve yerli turizme zarar verici algı oluşturmakta çok yanlıştır.

Ayrıca Bodrum’da yıllardır sahne alan ve buradaki işletmelerin ekmeğini yiyen Demet Akalın’ın Ankara konserinde ‘’ Bodrum’a gitmeyin sallanıyor ‘’ şeklinde Bodrum aleyhine propogandası ise üzüntü  vericidir. Sayın Demet Akalın’ın kendi camiasından en az 25 arkadaşı şu an Bodrum Koylarındaki çeşitli mekanlarda sahne alamakta ve ekmek parası kazanmaktadır. Sayın Demet Akalın  5 Ağustos 2017 tarihinde tekrar Bodrum’a gelip, Gümbet’te sahne almasını ise nasıl açıklayacaktır o da ayrı bir konu…!

Kimsenin Bodrum’u karalamaya ve Marka Değerine zarar vermeye hakkı yoktur. Bütün sanatçı, gazeteci ve görsel medya önünde bulunan şahısların beyanatlarında ve yazılarında bu hususiyeti dikkate alarak yorum ve görüşlerini bildirmesi en doğru olanıdır.

BODRUM BASIN PLATFORMU

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner235

banner238

banner239

banner215

banner212

banner218

banner237