banner222
Öne Çıkanlar sapa restaurant bar saklı resim sergisi sevtuğ kasapbaşoğlu bodrumda önce fiş sonra alışveriş veysel uyanık
banner225

BORÇTAN DOLAYI ELEKTRİKLER KESİLMEYECEK

ELEJTRİKLER KESİLMEYECEK

Elektirik şirketleri corona virüsü salgınında oluşacak mağduriyetleri önlemek amacıyla önemli bir karar aldı. Ege Bölgesi’nde hizmet veren Aydem ve Gediz Elektrik Türkiye’deki virüs salgını yüzünden mağduriyetleri önlemek amacıyla 30 Nisan tarihine kadar borçlarına istinaden evlerin elektriğini kesmeyeceklerini duyurdu.Türkiye’de corona virüsü vaka sayısında her geçen gün artıyor. Salgını durdurmak isteyen devlet yetkilileri tarafından vatandaşlara “evde kalın” çağrısı yapılıyor. Bazı işletmeler de corona virüsü tedbirleri kapsamında kapatıldı. Pek çok insan ücretsiz izinle yada işsiz kalarak evlerine kapandı.                     

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tarafından vatandaşların mağduriyetlerini önlemek için ekonomik tedbir paketleri açıklandı. Ayrıca Erdoğan şirketlere enerji kesintisi yapmaması yönünde çağrıda bulundu. Ege Bölgesi’nde Aydem ile Aydın, Denizli, Muğla’da, Gediz Elektrik ile İzmir ve Manisa’da hizmet veren Aydem Enerji, bu çağrıya olumlu yanıt verdi. Şirketler, 30 Nisan tarihine kadar borçlarına istinaden evlerin elektriğini kesmeyeceklerini duyurdu.Şirket tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı:

Ege Bölgesi’nde Aydem ile Aydın, Denizli, Muğla’da, Gediz Elektrik ile İzmir ve Manisa’da hizmet veren Aydem Enerji, bu kararıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Enerji kesintisi yapılmaması’’ yönündeki çağrısına da olumlu karşılık vermiş oldu. Aydem ve Gediz Elektrik şirketlerinden yapılan açıklamada, ‘’Küresel salgın nedeniyle kritik bir süreçten geçiyoruz. Bu dönemde, toplumsal dayanışmayı çok önemsiyoruz. Yaşadığımız zor dönemde tüm zamanını evinde geçiren vatandaşlarımızı düşünüyoruz. Evde kal çağrısının ülkemizin ve halkımızın geleceği açısından hayati önem taşıdığının bilinciyle hareket ediyoruz. Kurumsal kültürümüzden kaynaklanan toplumsal duyarlılığımızın gereği olarak bu uygulamamızı halkımıza duyurmayı görev sayıyoruz.’’

Aydem ve Gediz Elektrik Perakende Satış AŞ’ nin açıklamasında ayrıca abonelerin borçlarını ödeyebilmesini kolaylaştırmak amacıyla taksitlendirme yapıldığı belirtildi. Elektrik borcu bulunan aboneler, online işlemlerden taksitlendirme uygulamasından yararlanabilecekler. Borçlar, kredi kartına 9 aya kadar varan sürelerde taksitlendirilebilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner235

banner238

banner239

banner215

banner212

banner218

banner237