banner222
Öne Çıkanlar hürriyet hicran bodrum otelleri arbesque project büyükşehir belediyeleri
banner225

MÜŞTERİYİ MASAYA İP'LE Mİ BAĞLAYACAĞIZ !..

Atilla Serttaş “Restoranların 22.00’de kapanması bu sektöre ağır darbe”

Restoran ve benzeri yeme içme işletmelerinin  saat 22.00’de kapanmasına sektör temsilcisi Atilla Serttaş tepki gösterdi.

Bodrum Ticaret Odası Meclis Üyesi ve Yeme İçme Sektör Temsilcisi iş insanı Atilla Serttaş , restoranların saat 22.00’de kapanma kararının Bilim Kurulu tarafından alınan en yanlış kararlardan biri olduğunu söyledi.

 Serttaş Bodrum’da otellerden bağımsız çalışan 600’ün üzerinde restoran , lokanta ve benzeri işletme olduğunu belirterek “Bodrum’da güneş saat 21.00’de batıyor, insanlar evlerine dönüp, giyinip sahile restorana geldiklerinde zaten saat 22.00-22.30 oluyor. Yani Kayseri veya Konya’ da o saatte bütün lokantalar kapanmış olabilir ama o saatlerde Bodrum’da hayat yeni başlıyor. Ayrıca restoran ve lokantacılar Bodrum'da en çok ana yemeğin üzerine gelen içki, meyve ve tatlıdan para kazanıyorlar. 22.00 ‘de kapatılma uygulamasından hemen vazgeçilmeli. En azından Ege ve Akdeniz bölgesinde kaldırılması gerekir, bu uygulama nedeniyle zararımız yüzde 40’ın üzerinde. Zaten sırf bu nedenle bayram tatilini kaçırdık. Bodrum esnafı bayramda çalışır kışın biriken borçlarını öderdi. Bu tür uygulamalar nedeniyle bu da mümkün olmadı” dedi.

MÜŞTERİYİ MASAYA İPLEMİ BAĞLAYACAĞIZ

Serttaş ayrıca masa ve sandalyeler arasında ki 1,5 metre olma zorunluluğunun uygulamada mümkün olmadığını belirterek “Bilim Kurulu bir karar alırken gerçekçi olmalı. Uygulanamayacak veya esnafa zarar verecek kararları olmamalı. Müşteri restorana geldi sandalye masasını biraz oynattı, ne yapacağız müşteriyi sandalyeye ip ile bağlayacakmıyız” diyerek konuştu. Kaynak: anterhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner235

banner238

banner239

banner215

banner212

banner218

banner237