banner222
Öne Çıkanlar sapa restaurant bar saklı resim sergisi sevtuğ kasapbaşoğlu bodrumda önce fiş sonra alışveriş veysel uyanık
banner225

SOSYAL MEDYADAKİ YALAN PAYLAŞIMLARA DİKKAT !...

Kaynağı belli olmayan Sosyal Medya Paylaşımlarına itibar etmeyiniz !...

Dünyayı ve ülkemizi sarsan Corona Virüs Vakaları yurdumuzun her köşesinde görüldüğü gibi Bodrum’da da bazı şahıslarda görülmeye başlanmıştır. Corona Virüs’ü olayının ülkemizde vaka tesbitleri başladığı tarihten sonra bu virüsün İstanbul’dan Bodrum’a gelen bazı kişler de görüldüğü ve bu kişiler tarafından getirildiği, vefat eden ve hastalanan şahısların Bodrum’a yeni gelen kişiler olduğu anlaşıldıktan sonra, tahmin edilmektedir.

Sosyal Medya’da bazı vatandaşlarımızca aslı olmayan, yalan paylaşımlar yazılmakta ve takipçileri tarafından kaynağı belli olmayan bu paylaşımlara inanılarak sayfalarında paylaşmaktadırlar. Bu da halk arasında paniğe ve dedikodulara sebep olmakta, bu paylaşımlar tüm ülke geneline yayılarak ülke kamoyunda Bodrum’un bir Corona Virüsü tehdidi altında olduğu algısı oluşmaktadır. Bu algı önce ulusal medyaya yansımakta sonra da ülke sınırlarını aşarak Uluslararası Tv Kanallarının Haber Kanallarına kadar yayılmaktadır.

‘’ Bir deli bir kuyuya taş atmış elli akıllı çıkaramamış ‘’ misali kaynağı belli olmayan, Resmi Kurumlarca ve Bodrum Yerel Haber Sitelerince doğrulanmayan bu paylaşımları yapan şahısların iddialarını, yazılarını paylaşmamanızı hatta yorum dahi yaparak bunlara prim vermemenizi rica ediyoruz.

Kaymakamlığımız, Belediyemiz, Sağlık Kurumlarımız ve biz Bodrum Yerel Medyası olarak konuların ve gündemin takipcisiyiz. Bir çok Basın Mensubu arkadaşımız sahada sizleri en doğru şekilde bilgilendirmek amacıyla olayları ve gelişmeleri gece-gündüz takip ediyor ve yayınlıyor.

Lütfen Sosyal Medyada Bodrum’a zarar verecek, halkı paniğe sürekleyecek, bu kara günler geçtiğinde Bodrum turizmine ağır darbe vurduracak kaynağı belli olmayan, klavye başı yazılmış bu ‘’ Yalan Paylaşımlara ‘’ geçit vermeyiniz !...Paylaşmadan önce ‘’ Ben bunu paylaşırsam, Bodrum’a zarar verirmiyim ‘’ diye düşününüz !...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner235

banner238

banner239

banner215

banner212

banner218

banner237