banner222
banner225

KIYAM ET…

Ben bu yılın KIYAM yılı olduğunu düşünüyorum. Kıyam=Uyanış,ayağa kalkma

Zaten çevreye baktığımda günden güne insanların farkındalıklarının arttığını da görüyorum.

Bizi uyanış yolunda geri tutan şey KORKULARIMIZ. Bilinçaltımızla çalışmaya girdiğimizde, tıpkı soğan kabuğu gibi, kat kat korkularımızla yüzleşebilir, onları sevgiyle uğurlayabiliriz.

Şahsi fikrimce bu dönemi hafif atlatabilmenin yolu OL’ANA teslim olmak.
Ego’nun istek ve oyunlarının farkında olarak bunlara gülüp geçmek ve her AN her OLANIN hayrımıza olduğunu bilmek ve arkamıza yaslanıp kendimizi bu iradeye sonsuz güvenle teslim etmek…
Attığımız adımların,söylediğimiz sözlerin içinde SEVGİ olmasına dikkat etmek.
YARGILAMAMAK ve sadece OL’MAK… Bu kadar basit ve bir o kadar da zor aslında. Teslim olmakta zorlanıyoruz,çünkü ego yönetmek istiyor.

Bir kez teslim olduğunuzda, zaten sizinle,yaşamınızla ilgili ve gereken her şey önünüze geliyor, yeter ki korkmayın,inanın ve güvenin.

Önüne geleni sevgiyle almayı bilmek… ALMAK kolay gibi görünse de aslında pek çoğumuzun bu konuda bilinçaltı kaynaklı sorunları var. Alma ve verme dengesini oturttuğumuzda zaten sonsuz kaynaklar önümüze seriliyor.
Ama bu arada buna vesile olan insanları da unutmamak gerekiyor.
Evren her insanı size bir vesileyle yollar. Aslında size iyi ya da o an için kötü diye nitelediğiniz her şeyi yaşatan herkese teşekkür etmeli… Öyle kolay değil bu, ego devreye giriyor çünkü.
Ayrıca affetmeyi bilmeli,bizi yolumuzdan geri koyan şeylerden biri, çoğu hastalığında sebebi …

Zaten aslında sizi,sizin dışınızda hiçbir şey ya da kimse üzemez ve incitemez ki… Olan olay aslında kendinize duyduğunuz duyguların size yansıtılmasından başka bir şey değil…
Bu yüzden önce KENDİNİZİ SEVİN… Yargılamadan,tam da olduğunuz gibi kabul ederek.
Sözün özü, önce kendinizi sevin, affedin, yargılamayın ve sadece OL’ANA teslim olun sonsuz huzurla…
Anne karnındaki güven,teslimiyet duygusuyla yaşayın.

Ve son söz: Havalar çok sıcak. Dünya sadece insanlara ait değil. Herkes kapısının önüne bir kap su koysa, çok zor bir şey değil. Kediler,köpekler,kuşlar, tüm canlılar suya muhtaç. Unutmayın VERECEKSİNİZ Kİ ALACAKSINIZ.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner235

banner238

banner239

banner215

banner212

banner218

banner237