banner222
Öne Çıkanlar sapa restaurant bar saklı resim sergisi sevtuğ kasapbaşoğlu bodrumda önce fiş sonra alışveriş veysel uyanık
banner225

MAHŞERİ CÜMBÜŞ TİYATRO OYUNU BODRUM'A GELİYOR.


 MAHŞERİ CÜMBÜŞ TİYATRO OYUNU BODRUM’A GELİYOR.
Türkiye’de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, Bodrum’da tiyatroseverler ile buluşacak. 3 Aralık 2018 tarihinde saat 20:30 da Heredot Kültür Merkezinde sergilenecek olan oyunun özelliği salon dışına çıkan 2 yarışmacı için, seyircilerden çeşitli cümleler alınır ve kağıtlara yazılır. Cümleleri bilmeyen yarışmacılar, adları söylendiği zaman kağıtlarda okudukları cümleleri, doğaçlamaya dahil ederler.                                                                     

Özlem Türay, Ayça Işıldar Ak, Ayhan Taş, Burak Satıbol, Yiğit Arı’nın başrollerini paylaştığı
Mahşer-i Cümbüş 2001 yılı Mayıs ayında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından kurulan bir topluluk. Topluluk kurulduğu günden bu yana Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde gösteriler sergiledi ve festivallere katıldı. Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro'nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, Doğaçlama Tiyatronun gösteri biçimlerinden biri olan “Tiyatro Sporu”nu Türkiye’de ilk defa seyirci ile buluşturdu. Ekip bugüne kadar 2000'ün üzerinde “Tiyatro Sporu”, 300’ün üzerinde “Beyin Fırtınası” gösterisi yaptı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner235

banner238

banner239

banner215

banner212

banner218

banner237