banner222
banner225

 TAŞ EV EFSANESİ           
                                                                                                                                                            


Bu yazımda sizlere Bodrum eğlence yaşatısına bir dönem damga vuran 95 yıllık tarihi Taş Ev’deki hatıralardan bahsedeceğim. Mekanı bilmeyenler veya o yıllarda Bodrum’da olmadığından dolayı gidemeyenler için tarif etmem gerekiyorsa; Bodrum Ptt karşısındaki Sakallı Restaurant’a giden dar sokakta soldaki büyük avlusu olan orjinal evdir. Bugün o Taş Ev çay ocağı ve cafe olarak hizmet vermekte,yandaki avlusunda da tişört ve konfeksiyon ürünleri satılmaktadır.                                        

Bundan 18-19 sene önce 90’lı yılların sonunda bu işletmeyi ilk açan ve işletenler Korkut Arın ile Hayriye Hanımdı. 2001 yılı Ekim ayında işletmeyi devir alan Hobby Gurup sahiplerinden Ali Hazar Çelebi inşaat ve işletme aşamasında beraber çalışmamızı istemesiyle beraber yola çıktık. Ben ayrıca bir otelde yönetici olduğum için beyin takımı olarak abi konumunda görev aldım. Amaç daha kaliteli, ayrıcalıklı nezih bir işletme yaratmaktı. O yıllarda Ali Hazar Çelebi profsyonel bir anlayış sergileyerek yönetici kadrosuna tam yetki verdi ve Taş Ev’in markalaşma yolunda önünü açtı. Yani şimdi bazı mekanlar da olduğu gibi ‘’ Ben bilirim, para benim, patron benim’’ anlayışı yoktu. 43 yıllık meslek yaşamım da yöneticiliğime müdahale etmeyen İşveren ve kaliteli personellerim sayesinde en rahat müdürlüğümü yaptım. Saat 19:00 da kapılarını açan Bar, 22.00 da servise başlar,bütün müşterilerine mevsim meyveleri, bugün lüks denilen Antep fıstık, fındık, badem gibi çerezler, mini sigara börekleri ikram olarak servis edilirdi.                                                                                                                                   

Bu işin salon kısmında ise, Bodrum’da yaşayan herkesin tanıyıp sevdiği ve bugün Mandalin Bar’da üst düzey yöneticilik yapan Ömer Çakır vardı. Sevgili Ömer işletmede yine bugünkü gibi Meastroydu. Aynı ekipte Garson Turan servise animasyon anlayışı kattı. Bugün bir işletmede Genel Müdür olarak görev yapan oğlum, o yıllarda bu iki insanın ve diğer arkadaşlarının yanında komi olarak çalışıyordu. Bar’da elektrikten sorumlu olarak çalışan Tonmeister konumunda Hakkı Liman, İş takibi ve Satın alma olarak Ali Bey’in kardeşi Devrim Çelebi, Kapı Güvenlikte güleryüzü ve kibar davranışlarıyla Rıdvan, Muhasebede Kaan, kasa da ise Ali Bey’in babası Mesut Amca oturmaktaydı. Müdür olarak tüm işletme tarafımdan koordine edilmekteydi.                                                                                                                                 

 Müzisyen ve sanatçı çalışmaları çok iyi planlanmıştı. Davul’da Beyaz Kelebeklerin efsane Bateristi Gürhan Tarako ( rahmetli )vardı. Gitar ve Klavye’de Mücahit, Ritim’de Ceyhun’du. Sahne Nilgün Demircioğlu ile başlar, ‘’Kıbrısın Prensi’’ diye tanıdığınız Emin Kaleli ile devam eder, canlı müziği Buzuki Hakan Itik ve Hande ile sonlandırırdık. Daha sonra DJ ile sabahın ilk ışıklarına kadar devam ederdik. Zaman zaman misafir sanatçılar sahnemize renklendirir şarkılar söylerdi. Hergün yoğun bir tempo ile çalışan personel, haftanın 6 akşamı program yapar, 1 günü yani Pazartesiyi Salı’ya bağlayan akşam tatil yapardık.Bu uygulamayı da ilk biz başlattık. İşte farkımız da burada başladı.                              

Kısa zamanda Bodrum’a her gelenlerin dışarı eğlenmek için otelinden veya evinden çıktığında mutlaka uğradığı bir mekan olma özelliğimizi bu özverili çalışma sonunda elbirliği ile meydana getirdik. İstanbul Cemiyet hayatının önemli isimlerinin yanı sinema, müzik, spor ve sanat dünyasının ünlülerininde bir numaralı mekanı olmuştuk. Adnan Polat, Ali Şen, Kenan İmirzalıoğlu, Ece Erken gibi yüzlerce ünlü mekanımıza gelirdi. Neden tercih edildik sorusunun yanıtı ekip, kalite ve fiyat üçgeninde buluşuldu. Bugün her biri ayrı işletmede olan sanatçı ve personel arkadaşlarla Taş Ev markasını gazino tadıa taşıdık.                                                                                                                                                                    Müdavim müşterilerimizden olan rahmetli Bodrum Fatihi, Fatih Urfalı yıldızlar ışığı altında nurlar içinde uyu.                                                                                                                                                                   

Taş Ev ve bizler seni hiç unutmadık.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner235

banner238

banner239

banner215

banner212

banner218

banner237