banner222
Öne Çıkanlar sapa restaurant bar saklı resim sergisi sevtuğ kasapbaşoğlu bodrumda önce fiş sonra alışveriş veysel uyanık
banner225

Bodrum'da Artık Pahallı Ulaşım Yok..!


 BODRUM’DAKİ ULAŞIM ÜCRETLERİNE VATNADAŞ AÇISINDAN RAHATLAMA GELECEK

 

 

 

Uzun süredir kamoyu tarafından rahatsızlık yaratan Bodrum yarımadasındaki ulaşım ücretlerinin pahallılığı konusu, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından masaya yatırıldı. MBŞ Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve Bodrum Kent Konseyi temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda yapılan çalışmalar sonucu;1 Ocak 2015 tarihinden itibaren Ortakent’te Aktarma İstasyonu yapılacağı 28 mevcut araca ilaveten 14 tane daha toplu araç konulacağı ve vatandaşın rahatlatılacağı kararı verildi.                                                                                                                                               

 

Ulaşım Dairesi Başkanı Alper Kolukısa yaptığı açıklamada ‘’ Ortakent Yarımada’nın ulaşım anlamda tam ortasında olan bir yerdir. Buradan yarımada geneline bir aktarma istasyonu kuracağız. Böylece Bodrum’dan Ortakent’e kadar ki güzergahta inenler tam bilet 2,5 TL, öğrenci 1,5 TL. verecekler. Kent Kartı olanlar  2TL ve 1 TL olarak indirimli ödeme yapabileceklerdir. Ortakent’ten Yalıkavak-Turgutreis-Gümüşlük-Akyarlar-Gündoğan istikametine direk araçlar kalkacak ve aynı şekilde o duraklardan da  Bodrum’a direk gelinebileceği gibi ara duraklarlada gelebilme imkanı sağlanacaktır.

Amacımız vatandaşımıza daha az ücretlerle ulaşım imkanları sağlamaktır. Kış aylarında araçlarımız gece 22.30’a kadar çalışacaktır. Aktarma İstasyonu olarak şimdilik Kipa Otoparkını  kullanacağız’’dedi.Konu ile ilgili görüştükleri Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un en kısa zamanda Ortakent’te Aktarma istasyonu için yer tahsisi yapma sözü verdiğini belirten Kolukısa Torba Otogarı konusunda da; Otogarda beklenilen gibi  çok işyerlerinin olduğunu fakat karmaşık ve çevreyi rahatsız edıcı bir proje olmadığını söyledi. Otogar projesinin  ilk etapta sadece şehirlerarası otobüslere hizmet vereceğini, Torba Otogarı’ndan da, Yarımada’nın iki yönüne karşılıklı ring seferleri düzenleneceğini belirtti

Anahtar Kelimeler:
Bodrumda Ulaşım

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Niyazi saat 6 yıl önce

Hemen yazmam gereken ulaşımın bodrum merkezden başlaması gerekliliğidir.
İkinci olarak ulaşımın kara yolu ağırlıklı minıbüs taşımaçılığından toplu taşımacılik mesela raylı sistem ve deniz yolu düşünülmesi hem bodrum için uygun düşer hemde artık özellikle yaz aylarında çekilen sıkintılardan kurtulmuş oluruz.uzun araba konvoyları sona erer.Artık bir kerede doğru bir adım atılmalıdır.Bodrumun nüfus yoğunluğu giderek arttığı hic akıldan çıkarılmamalıdır.Kara yolu ulaşımı şimdiden iflas etmiştir.gelecek kaostur.Halkımîzın parası doğru yönlendirilirse sevincimiz olur.68 yaşınsayım bodrum belediyesi her sene olmak üzere sokakkarı caddeleri kazdi.peki sonuc nedir.son yağmurlar gòstermiştirki hüsran.ulaşımda buna benzemesin.

banner235

banner238

banner239

banner215

banner212

banner218

banner237